Буфон: Постигнахме позитивен резултат

Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон сподели мнението си за срещата с Монако от четвъртфиналите на Шампионска лига. Както е известно, "бианконерите" постигнаха победа с 1:0 и според лидера на италианския шампион, това е позитивен резултат.

"Позитивен резултат. Победихме и не допуснахме гол. Това е малко преимущество за нас. През първите 20 минути имахме проблеми, а Монако показа своите качества. Грешахме при подаванията и създадохме 3-4 опасни положения за контраатаки на съперника. Хората казват, че аз не мога да играя до 37-39 години, но аз мисля, че играч не трябва да излиза на терена когато престане да бъде себе си, а аз не съм така. Защо да си тръгвам, когато се намирам в добра форма. Това би било неправилно. Никога не съм искал да се опозорявам в края на кариерата си, така че аз ще си тръгна преди да дойде този момент. Винаги съм казвал, че колкото по-възрастен ставаш, толкова повече трябва да се доказваш", заяви Буфон.