Ди Матео: Отдавна не съм се чувствал толкова щастлив

Старши-треньорът на Шалке 04 Роберто Ди Матео коментира победата над Марибор с 1:0 в мач от заключителния кръг на груповата фаза на Шампионска лига, която позволи на немския тим да се класира за плейофите в турнира.

"Разбира се, ние сме доволни от резултата и класирането за плейофите. Заслужихме си победата, защото играхме по-добре от съперника. Марибор бе добър през първото полувреме, но след почивката имаше няколко решаващи момента, в които засилихме натиска и в резултат вкарахме. Майер е разочарован, че не попадна в стартовия състав, но както се оказа, той стана герой в мача. Мисля, че има блестящо бъдеще в клуба. Шалке постигна важен резултат, класирането ни за осминафинала е голям успех и в същото време отговорност. Радвам се също така, че Челси победи Спортинг и ни помогна да се класираме за плейофите. Бях сигурен в успеха на Челси, но не бях сигурен, че ние ще вземем трите точки. Отдавна не се бях чувствал толкова щастлив", заяви Ди Матео.