Лудогорец с първа победа в Шампионска лига (видео)

Лудогорец победи Базел с 1:0 в двубой от груповата фаза на Шампионска лига, който се игра пред 35 хиляди души на "Васил Левски".

В 18-ата минута Фабио Ешпиньо центрира остро и Марселиньо засече с плонж с глава, но стражът на швейцарците се намеси решаващо. Секунди по-късно гостите останаха с 10 човека, след като Дие бе изгонен за грубо нарушение срещу Козмин Моци. Гостите отвърнаха с опасен удар на Елнени, но Владо Стоянов също показа качествата си и спаси.

В края на първата част удар на Марселиньо мина много близо до гредата. След почивката Дани Абало стреля опасно, но вратаря на Базел отново изби. В 82-ата Юнес Хамза също пропиля добро положение за българския тим. Малко по-късно и Вандерсон пропусна да се разпише от добра ситуация.

Все пак в продълженията Йордан Минев изненада стража на гостите с хубав удар и донесе победата на "орлите" от Разград.