Базел запази интригата след успех над Ливърпул (видео)

Базел победи Ливърпул с минималното 1:0 в среща от груповата фаза на Шампионска лига. В третата минута Рахим Стърлинг вкара топката в мрежата на Ваклин, но попадението бе отменено заради засада.

В 35-ата минута Серей Дие се освободи от Енрике и стреля, но Миньоле показа добър рефлекс и спаси. В 51-ата минута домакините откриха резултата. Миньоле изби със сетни усилия удар на Хамуди, а при последвалия корнер Джака центрира, а Шкъртел насочи топката към собствената си врата, като Миньоле отново успя да се намеси, но Щрелер първи стигна до топката и отблизо се разписа - 1:0.

След гола гостите се активизираха, но пропуски направиха Балотели, Стърлинг, Маркович и Джерард. Минута преди края втори гол на Ливърпул бе отменен заради засада, този път на Балотели. Така интригата в групата на Лудогорец се завърза.