Сити и Рома не се победиха, Тоти стана най-възрастният голмайстор (видео)

Манчестър Сити и Рома не успяха да се победят, завършвайки при резултат 1:1 на "Етихад Стейдиъм" в среща от груповата фаза на Шампионска лига.

Серхио Агуеро откри резултата от дузпа още в самото начало на двубоя. Това стана в четвъртата минута на срещата, след като голмайсторът бе задържан от Майкон на няколко метра пред вратата. 120 секунди по-късно Майкон нацели гредата. В 24-ата минута на мача гостите успяха да стигнат до изравняване. Легендарният капитан на "вълците" Франческо Тоти възстанови равенството с хубав завършващ удар, прехвърляйки елегантно Джо Харт. Благодарение на този гол, Тоти стана най-възрастният голмайстор в историята на Шампионската лига със своите 38 години и 3 дни.

След почивката футболистите на Мануел Пелегрини създадоха повече положения, но в крайна сметка до нов гол не се стигна.