Байерн измъкна победата от Сити в края на мача (видео)

Байерн Мюнхен победи Манчестър Сити с 1:0 в един от най-интересните сблъсъци в Шампионската лига тази вечер. Интересен факт бе, че на стадиона се видя знаме, принадлежащо най-вероятно на български фенове, на което пише "София".

Иначе през първите 45 минути домакините доста чисти положения. Още в първите секунди Томас Мюлер излезе сам срещу вратаря, но не успя да реализира. Отново Мюлер бе близо до гол в 19-ата минута, но вратарят Джо Харт спаси удара му с глава.

В 21-ата минута реферът не отсъди дузпа, след като изстрел на Марио Гьотце се отби в ръката на капитана на гостите Венсан Компани в наказателното поле.

В 36-ата минута Мюлер излезе сам срещу Харт, елиминира го, но след това не успя да уцели целта.

След почивката Байерн отново бе по-активния отбор, но голът падна чак в края на мача, когато Джером Боатенг бе точен и донесе първи три точки на своя тим в груповата фаза на турнира.