Реал громи на старта на Шампионска лига (видео)

Европейският шампион Реал Мадрид започнаха защитата на титлата в Шампиоска лига по категоричен начин, след като разгроми с 5:1 у дома швейцарския шампион Базел в мач от група B. "Кралския клуб" откри головата си сметка в турнира благодарение на Начо. В 14 той комбинира с Хамес, който го изведе в наказателното поле, десният бранител пробва центриране, като топката рикошира в Зухи и влетя във вратата - 1:0.

В следващите минути Бейл (30), Роналдо (31) и Хамес (40) дадоха стабилна преднина на своя тим. До края на първата част Гонсалес успя да върне един гол за 4:1, след като беше изведен през целия терен сам срещу Касияс и с плътен диагонален удар бе точен.

В края на двубоя Бензема успя да се отпуши и вкара първия си гол за сезона. Благодарение на победата си възпитаниците на Карло Анчелоти оглавиха група B, където са още отборите на Ливърпул и Лудогорец.