Стяуа все аванс преди реванша с Лудогорец (видео)

Стяуа победи Лудогорец с 1:0 в първия мач между двата тима от плейофите за влизане в Шампионската лига. Въпреки това интригата до голяма степен се запази и за реванша в София след седмица.

В 35-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на румънците. Санмартеан влезе в наказателното поле, и след съприкосновение с Минев падна на земята и арбитърът отсъди най-тежкото наказание във футбола. Владо Стоянов обаче спаси удара на Чипчиу, като по този начин запази нулевото равенство. В края на първата част стражът на Лудогорец спаси нов удар, който отново бе дело на Чипчиу.

Малко след почивката Мишо Александров нацели греда. В 68-ата минута Марселиньо бе много близо до откриване на резултата, след като засече топката след центриране от корнер, но удара му бе неточен.

В 88-ата минута Чипчиу показа класата си, преодоля двама защитници на българския тим и прати топката във вратата на Владо Стоянов, носейки победата на своя тим.