Атлетико на финал след обрат над Челси (видео)

Челси загуби у дома от Атлетико Мадрид с 1:3 в полуфиналната среща-реванш от Шампионската лига на "Стамфорд Бридж". Така "дюшекчиите" се класират на финала в Лисабон, където ще видим мадридско дерби между Реал и Атлетико.

Срещата започна добре за Челси, които откриха резултата чрез Фернандо Торес, който бе точен в 36-ата минута след асистенция на Сесар Аспиликуета. Две минути преди края на полувремето Атлетико изравни чрез Адриан Лопес. Хуанфран върна излизащата в аут топка към Адриан Лопес, който пробва удар между трима бранители на Челси и вкара за 1:1.

В 59-ата минута гостите направиха обрата пълен, след като Диего Коща се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него извършено от Самуел Ето'о. Потърпевшият бе точен за 2:1. В 72-ата минута Арда Туран оформи крайния резултат.