Реал взе минимална преднина преди реванша с Байерн (видео)

Реал Мадрид взе минимална победа с 1:0 в първи мач от 1/2-финалния мача с Байерн Мюнхен в Шампионската лига. "Белите" победиха с гол на Карим Бензема и по този начин нанесоха първа загуба на наставника на баварците Хосеп Гуардиола на "Сантяго Бернабеу".

В 18-ата минута Кристиано Роналдо даде страхотен пас към Фабио Коентрао по левия фланг, а той центрира успоредно на голлинията, топката се озова у непокрития Карим Бензема, който от 4-5 метра не пропусна и откри резултата.

До края на първата част непростими пропуски направиха Кристиано Роналдо и Анхел ди Мария, които от 6-7 метра в наказателното поле стреляха над вратата. За гостите Филип Лам и Ариен Робен имаха шансове, но и двамата нямаха успех. След почивката Нойер спаси нови удари на Роналдо, а най-чистото положение за Байерн дойде в 84-ата минута, когато Марио Гьотце се оказа непокрит в наказателното поле на Реал, но силният му удар беше спасен от Касияс.