Атлетико изхвърли Барса от Шампионска лига (видео)

Атлетико Мадрид победи Барселона с минималното 1:0 в среща-реванш от 1/4-финалната фаза на Шампионска лига. Благодарение на този резултат "дюшекчиите" продължават напред в турнира, тъй като първата среща завърши наравно - 1:1. Единственото попадение в този мач падна още в 4-ата минута.

Адриан Лопес беше изпуснат от защитата на каталунците и с хубав удар нацели гредата, а топката отскочи към другия ъгъл, откъдето Давид Вийя центрира, Адриан свали с глава към непокрития Коке, който отблизо насочи в мрежата за 1:0. Няколко минути по-късно Вия беше изведен с глава от Коке и разтресе близката греда. Малко по-късно отново таранът на мадридчани нямаше късмет да се разпише и отново прати топката в гредата, след много силен удар. След почивката играчите на Барса създадоха доста повече положения, но нападателите на тима така и не успяха да се възползват.