Дортмунд със загуба, но продължава напред (видео)

Борусия Дортмунд загуби с 1:2 от Зенит в 1/8-финална среща-реванш на Шампионската лига. Домакините играха доста слабо на своя "Сигнал Идуна Парк" и логично допуснаха поражение. Въпреки това немците продължават напред в турнира с общ резултат 5:4.

Руският клуб откри резултата четвърт час след началото на мача, благодарение на соловата акция на Хълк, който се разписа след много силен удар от дистанция. Малко преди края на първото полувреме домакините стигнаха до изравняване, след като Себастиан Кел засече с глава центриране на Марсел Шмелцер.

В 73-ата минута Рондон вкара с глава и по този начин оформи крайния резултат. Звездата на Борусия Дортмунд Роберт Левандовски няма да играе в първия мач на 1/4-финалите заради натрупани жълти картони.