Барса отново би Сити и продължава напред (видео)

Барселона победи с 2:1 Манчестър Сити на "Камп Ноу" в среща-реванш от 1/8-финалната фаза на Шампионската лига.

През първата част каталунците на няколко пъти бяха близо до гол, но удар на Меси бе избит от голлинията, а попадение на Неймар не бе зачетено заради спорна засада. Попадението за Барса бе факт в 67-ата минута, когато Фабрегас опита извеждащ пас през центъра на отбраната на Сити, Лескът не се ориентира добре и допусна топката да премине зад гърба му и Меси се озова очи сам срещу Харт и го преодоля елегантно - 1:0. В 78-ата гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Пабло Сабалета получи втори жълт картон и напусна терена.

Минута преди изтичане на редовното време Венсан Компани изравни резултата, но в добавеното време Дани Алвеш оформи крайното 2:1. Каталунците имаха комфортен аванс, след като спечелиха с 2:0 на "Етихад Стейдиъм" и по този начин продължават напред в турнира.