Дортмунд се справи със Зенит в мач с шест гола (видео)

Борусия Дортмунд победи като гост на Зенит Санкт Петербург с 4:2 в първа осминафинална среща от турнира Шампионска лига. На стадион "Петровски“ в Санкт Петербург Дортмунд бързо взе преднина от два гола, след като точни бяха Хенрик Мхитарян в 4-ата минута и Марко Ройс в 5-ата минута.

В 57-ата минута Олег Шатов вкара гол за Зенит, засичайки топката, след като на два пъти Рондон пропусна да вкара гол. В 61-ата минута голмайсторът на Борусия Роберт Левандовски направи резултата 3:1, след като се възползва от поредна грешка в отбраната на Зенит. В 68-ата минута бе отсъдена дузпа за Зенит, за нарушение на Лукаш Пишчак срещу Виктор Файцулин. Хълк бе точен от бялата точка за 2:3. В 71-ата минута с втория си гол в мача Роберт Левандовски направи резултата 4:2 за Борусия, след като завърши бърза атака на Борусия, преминала през Марко Ройс.