Интер с трето поредно равенство (видео)

.

Отборите на Интер и Данамо Киев завършиха наравно 2:2 на стадион Джузепе Меаца. Това е общо осми мач без победа за "нерадзурите" и трето поредно равенство в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Срещата започна с натиск на гостите, който те оползотвориха в 5-та минута чрез попадение на Михалик. Домакините трудно се оттърсиха от началния шок и така и не можеха да организират добри атаки. Едва в 17-та минута Станкович отправи удар към вратата на гостите, но той бе неточен.

От своя страна Динамо дебнеха за удобни ситуации за контраатаки, като при една от тях бившият играч на Милан Андрий Шевченко бе много близо до удвояването на преднината на украинците.

В 34-та минута отново Станкович бе изведен на добра позиция и този път не сбърка 1:1.

Въпреки очакванията футболистите на Динамо продължиха да нападат по-опасно. В 40-та минута при една от техните атаки Милевски притисна Лусио, който прати топката неспасяемо зад собствения си вратар Сезар.

След почивката Интер започна по агресивно и логично отново изравни. В 47-та минута след добро центриране, Валтер Самуел засече топката с глава и отново се стигна до равенство 2:2.

След гола "нерадзурите" изнесоха играта в половината на Динамо и създаха няколко положения, от които обаче не можаха да се възползват. Украинците пък от своя страна направиха няколко много опасни контратаки, като при една от тях отново Шевченко не можа да се разпише.

Така след сравнително равностойна игра двата отбора си поделиха точките.

Интересен факт е, че Интер няма победа в Шампионската лига от 22 октомври миналата година.

ИНТЕР: Сезар, Киву, Лусио, Самуел, Майкон, Мунтари (Суазо 46), Санети, Станкович (Виейра 85), Камбиасо (Матераци 86), Снайдер, Ето`о