Барса громи, Милан с равенство

Барселона разгроми с 6:1 Селтик в мач от група "Н" на Шампионската лига и завърши на първото място в групата. Неймар се отчете с хеттрик за каталунците след попадения в 45-ата, 48-ата и 58-ата минути. Преди това Жерард Пике откри резултата в 7-ата минута, след като Алексис Санчес стреля, но без успех и при добавката Пике бе точен. Пет минути преди края на първата част Педро Родригес се разписа, след пас на Неймар. Кристиан Тейо в 72-ата минута също записа името си сред голмайсторите. В 88-ата Самарас оформи крайния резултат.

В друга среща от кръга от същата група Милан и Аякс не успяха да се победят, завършвайки наравно - 0:0. "Росонерите" играха голяма част от мача с човек по-малко, след изгонването на капитана Рикардо Монтоливо в 22-ата минута. Милан също се класира на 1/8-финалите в турнира.