Блан: Бяхме небрежни

Старши-треньорът на Пари Сен Жермен Лоран Блан изрази разочарованието си по повод резултата в мача с Андерлехт от четвъртия кръг на Шампионска лига. Както е известно, само преди две седмици френският първенец помете с 5:0 съперника си на собствения му терен. Очакванията за голова фиеста в снощния двубой не се оправдаха - двата тима завършиха при резултат 1:1.

"Разочаровани сме, защото имахме намерение да спечелим този мач. Предупреждавах играчите си, че трябва да забравим за резултата от първия мач и да се съсредоточим само върху нашите цели. Тя се състоеше в това да спечелим още три точки. Не успяхме да направим това. Имахме добри положения за гол, а Аякс реализира единствената си възможност. Технически не проведохме мача на своето ниво. Не ни достигна организираност, бяхме небрежни. Жалко е също така, че не вкарахме гол през първите 15 минути. Добре започнахме и ранният гол можеше да облекчи положението ни. Сега трябва да поправяме грешките в следващата среща и да се класираме за следващата фаза", заяви Блан.