Байерн с разгромна победа Виктория Пилзен (видео)

Байерн Мюнхен разроми Виктория Пилзен с 5:0 в двубой от група "D" на Шампионската лига. Европейският клубен първенец доминираше и дори пропусна да разгроми своя опонент с двуцифрен резултат.

В 23-ата минута Ариен Робен бе спънат от Хубник в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Франк Рибери застана зад топката и реализира дузпата. В 37-ата минута Швайнщайгер намери отлично Манджукич, който свали с глава към Давид Алаба, а австриецът си пое с гърди, а след това завърши атаката с точен удар, пращайки топката в долния ляв ъгъл. Останалите попадения паднаха след почивката.

В 61-та минута Робен даде прекрасен пас към Робен, който реши да намери Рибери, а французинът размина Резник с лекота и копна топката над Козачик за класическото 3:0. Само три минути по-късно резервата Марио Гьотце записа асистенция, подавайки в наказателното поле към Швайнщайгер, който се завъртя и стреля за 4:0. В добавеното време на срещата Ариен Робен центрира в наказателното поле, а топката стигна до Марио Гьотце, който разстреля Козачик за крайното 5:0.

След убедителната победа Байерн Мюнхен събра 9 пункта и остава на върха в групата, докато Виктория е на дъното, без нито една спечелена точка.