Селтик се справи с Аякс (видео)

Селтик се наложи като домакин на Аякс с 2:0 в среща от група "H" на Шампионската лига. "Детелините“ бяха по-добрият тим и заслужено стигнаха до трите точки. Резултатът в Глазгоу бе открит в последната минута на първата част, когато домакините стигнаха до дузпа. Джеймс Форест не сгреши от бялата точка за 1:0. Десет минути след подновяването на играта, Бирам Каял заби за втори път коженото кълбо във вратата на гостите и по този начин оформи крайния резултат.

Барселона продължава да е лидер в групата с актив от седем точки. Втори е тимът на Милан с две по-малко, а третата позиция е за състава на Селтик, който записа първи успех и има три точки на сметката си. Последен е Аякс с една единствена точка.