ПСЖ и Олимпиакос с класически победи (видео)

ПСЖ и Олимпиакос  с класически победи (видео)

ПСЖ постигна впечатляваща домакинска победа с 3:0 над Бенфика в среща от Група "С" на Шампионската лига, която се игра на "Парк де Пренс". Домакините  играха много по-добре от съперника си и заслужено стигнаха до успеха.

Ибрахимович вкара два от головете на тима, като се разписа в 5-ата и 30-ата минути, а Маркиньос вкара в 25-ата минута. При първото попадение Грегори ван дер Вил намери с перфектно подаване на далечната греда шведския нападател, който даде аванс на отбора си. При второто си попадение Ибра засече с глава центриране на Тиаго Мота и не сгреши за 3:0. Между тези две попадения Блейс Матуиди овладя топката до аутлинията, след което я пусна в малкото наказателно поле, където бразилският бранител я засече в опразнената врата.

След този мач ПСЖ е лидер в групата с актив от 6 точки, докато Бенфика има три точки.

В друга среща от групата белгийският шампион Андерлехт отчая феновете си, след като отстъпи на Олимпиакос със същия резултат. Герой за гърците бе Костас Митроглу, който записа хеттрик в този мач.