Барса се справи със Селтик и без Меси (видео)

Барселона победи Селтик с минималното 1:0 в мач от група Н на турнира Шампионска лига. На стадион "Паркхед" в Глазгоу Сеск Фабрегас вкара в 75-ата минута единственото попадение в този мач. Неймар изведе влезлия от пейката Алексис Санчес в наказателното поле, а той центрира и Сеск Фабрегас насочи топката с глава, носейки победата на каталунците.

Домакините играха с човек по-малко, след като в 59-ата минута бе изгонен Скот Браун. Капитанът на "детелините" фаулира, а след това ритна без топка Неймар и логично бе видял картон с червен цвят. В 72-ата минута при най-чистото голово положение за Селтик Виктор Валдес спаси удар на Джеймс Форест.

В края на мача Форстър направи невероятно двойно спасяване след удари на  Алексис Санчес, а освен това успя да спре и Неймар, който се бе озовал сам срещу него. По този начин Барса е с 6 точки в актива си, докато Селтик все още е без точка, след като на старта на кампанията загуби доста нещастно и при гостуването си на Милан.