Шалке продължава напред, резултати от ШЛ (видео)

Шалке се класира драматично за груповата фаза на Шампионската лига. “Кралскосините" победиха коравия ПАОК с 3:2 като гости в реванша от плейофите и след 1:1 у дома продължават напред. В 43-ата минута резултатът бе открит, след като Учида изведе Салай в адфиь позиция, а унгарският нападател прониза Хакобо – 0:1. В 53-ата минута Лукас Перес центрира към Стефанос Атанасиадис в наказателното поле, а той с едно докосване изпрати топката в близкия ъгъл на вратата – 1:1.

Гостите останаха с 10 души в 64-ата минута, когато Джоунс спъна Салпингидис и получи втори жълт картон. Въпреки това Шалке отново поведе с гол на Юлиан Дракслер три минути по-късно. Резервата Максимилиан Мейер изведе младока сам срещу вратаря на ПАОК и той без проблеми вкара за 1:2.

В 79-ата минута домакините стигнаха до нов гол, след като Стош центрира в пеналта, а Константинос Кацуранис с глава изравни – 2:2. В заключителните секунди на двубоя Салай се възползва от грешка на оголилите се в защита домакини и донесе победата на Шалке с 3:2.