Арсенал в групите след нов успех над Фенербахче (видео)

Арсенал победи Фенербахче с 2:0 в мач-реванш от плейофите за влизане в Шампионската Лига, игран на стадион "Емиратс". След успеха си с 3:0 от първия мач в Турция, "артилеристите" влязоха в груповата фаза на най-престижният европейски клубен турнир.

В 24-ата минута Подолски даде добър извеждащ пас в наказателното поле за Уолкът, защитник на "фенерите" се хвърли с шпагат да изчисти топката, но така я поднесе встрани към Аарън Рамзи, който без проблеми засече на празна мрежа - 1:0. В средата на второто полувреме уелсецът добави втори гол, засичайки ефектно от въздуха центриране на Гибс.

Така Арсенал се класира напред, а жребият за груповата фаза на Шампионската Лига е този петък, като Арсенал ще е подставен в първа урна.