Барса и ПСЖ с ново равенство, каталунците продължават (видео)

Барселона и Пари Сен Жермен не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига. Първият мач преди седмица в Париж завърши наравно 2:2 и благодарение на повече голове на чужд терен, Барса се класира напред в турнира.

В началните минути домакините бяха по-активни, като Чави бе близо до гол, но негов удар от фаул мина близо до гредата. В средата на първата част французите също бяха близо до попадение, но Лукас нямаше късмет при завършващия удар.

Резултатът бе открит в 50-ата минута от Хавиер Пасторе. Златан Ибрахимович изведе аржентинеца сам срещу Валдес и играчът на ПСЖ с хладнокръвен удар реализира за 0:1. Последваха силни минути и сериозен натиск на домакините. В 71-ата минута логичното се случи и каталунците стигнаха до изравнителен гол. Влезлият като резерва Лионел Меси намери Давид Вийя в наказателното поле, който пусна към Педро, който с плътен шут оформи крайния резултат.