Галатасарай нанесе своя удар в Германия (видео)

Галатарасай победи като гост Шалке 04 с 3:2 в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига. Двубоят вървеше към равенство (това също устройваше турския тим), но в последната минута Юмит Булут донесе победата на своя тим. В първия мач в Турция двата отбора завършиха 1:1 и по този начин Галатасарай се класира напред.

Срещата започа добре за домакините, които стигнаха до попадение в 18-ата минута. Фарфан изпълни ъглов удар, а Бенедикт Хьоведес я насочи с глава към вратата, но ударът му бе блокиран. При добавката Роман Нойщедтер отбеляза за 1:0. В 37-ата минута Алтинтоп изравни с много силен удар от 30 метра - 1:1. Четири минути по-късно гостите стигнаха и до второ попадение, след грешка на Хьоведес, която позволи на Бурак Йълмаз да отбележи за 1:2.

Домакините бяха по-активни след почивката и логично стигнаха до изравнителен гол. в 63-ата минута Фукс нацели напречната греда, след което се получи разбъркване в наказателното поле на Галатасарай, при което Мишел Бащош с хладнокръвен удар вкара втория гол за "кралскосините" - 2:2. Така се стигна до добавеното време, когато Булут бе точен за крайното 2:3.