Барса си свърши работата - вкара 4 на Милан (видео)

Барселона победи Милан с 4:0 в среща-реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига. По този начин каталунците се класират напълно заслужено напред след общ резултат от двете срещи - 4:2.

Двубоят започна отлично за домакините от "Камп Ноу", които откриха резултата още в 5-ата минута чрез Лионел Меси. Аржентинецът получи добър пас от Шави и с удар между двама защитници на "росонерите" откри резултата - 1:0. Осем минути по-късно Иниеста нацели страничната греда, но заслуга за това има Абиати, тъй като вратарят на Милан успя да избие удара на играча на Барса, а кълбото срещна напречния стълб.

В 38-ата минута Милан бе много близо до изравнителен гол, след като Нианг бе изведен сам срещу Валдес, но нацeли страничната греда. Само две минути по-късно отново Меси наказа тимът от Милано, след като подобен начин на първия гол, реализира и второто попадение за Барса.

Решителното трето попадение вкара Давид Вийя в 55-ата минута. Това стана след продължителна атака, типична за Барселона, която завърши с асистенция на Шави и закъснял шпагат на Кевин Констант, след което Вийя бе точен - 3:0.

В 82-ата минута Робиньо пропусна от добра позиция, но Алба се намеси отлично и предотврати гол в своята врата. В добавеното време Алба дори отбеляза последното попадение за своя тим. След бърза атака на домакините, която хвана неподготвена защитата на Милан, той получи страхотен пас от Алексис Санчес и оформи крайното 4:0.