ПСЖ спечели група А, Порто остава втори

ПСЖ се наложи като домакин на Порто с 2:1 в среща от група “A” от Шампионската лига. По този начин французите завършват на първо място, макар и двата тима да си бяха осигурили участие на осминафиналите в надпреварата още преди този сблъсък на „Парк де Пренс”.

В началните минути Ибрахимович и Лавеци пропуснаха добри възможности. След близо половин час игра парижани откриха резултата благодарение на Тиаго Силва, който с глава вкара от непосредствена близост за 1:0. Радостта на домакините бе доста кратка, след като 4 минути по-късно Джеймс Мартинес получи добър пас от Данило и с удар с глава успя да изравни - 1:1.

В 61-ата минута Езекиел Лавеци отправи удар отдалеч, а Елтон не успя да улови топката - 2:1. До края на мача и двата тима пропиляха по една отлична ситуация за гол и в крайна сметка ПСЖ добави нови три точки и вече има 15 и спечели първото място в групата. Порто остана втори с 13 пункта, като ще бъде в неизгодната позиция да е домакин на първия си мач от осминафиналната фаза.