Милан с успех като гост на Андерлехт (видео)

Андерлехт загуби у дома от Милан с 1:3 в среща от група "С" на Шампионската лига. Андерлехт бе по-активен през първата част и създаде няколко добри положения. В 13-ата минута Абиати спаси удар на Йованович, а малко по-късно Прае стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от гредата. Веднага след почивката Милан откри резултата.

Ел Шаарауи получи топката, след центриране отдясно, спря си я и реализира - 0:1. В 70-ата минута Нойтинк получи червен картон за фаул срещу откъсващия се Алешандре Пато. Последва центриране от фаул, след който Мексес овладява на гърди и със задна ножица вкара за 0:2.

В 78-ата минута резервата Де Сутер наказа грешка в защитата на Милан и намали на 1:2. Крайното 1:3 оформи Пато на празна врата в добавеното време на срещата. Милан се класира за следващата фаза на най-престижната европейска клубна надпревара.