Лил изненада БАТЕ в Минск (видео)

БАТЕ Борисов загуби с 0:2 от френския Лил в среща от група "F" на Шампионската лига.  След 14 минути игра Джибрил Сидибе откри резултата с красив прехвърлящ удар - 0:1. Пет минути по-късно Родионов направи сериозен пропуск. Той би високо в аут на два метра от вратата. Малко по-късно Бруно не успя да вкара на празна врата, след като вратарят на БАТЕ излезе да изчисти топката, но я прати в краката на нападателя на Лил.

Все пак в 31-ата минута Джани Бруно поправи грешката си от по-рано като засече центриране отляво и прати топката в мрежата - 0:2. Пет минути след почивката Родионов не успя да вкара отново от два метра. Две минути по-късно капитанът на БАТЕ - Радков изчисти топката от голлинията и по този начин гостите не успяха да стигнат до трети гол. 15 минути преди края Сидибе получи втори жълт картон и Лил остана с десет души на терена. Играчите на БАТЕ така и не успяха да стигнат поне до почетно попадение. Беларусите са 3-и в групата с 6 точки, а Лил е на последната 4-а позиция с 3 пункта.