Шалке удари Арсенал като гост, Олимпиакос също спечели три точки (видео)

Арсенал загуби у дома от Шалке с 0:2 в среща от груповата фаза на Шампионска лига. След 36 минути игра Хунтелаар вкара топката във вратата, но попадението не бе зачетено, защото съдията отсъди засада. Двете редовни попадения за "кралскосините" бяха факт в последните 15 минути на мача.

В 76-ата минута този път голът на Хунтелаар бе зачетен, след като той отправи безпощаден удар от границата на наказателното поле - 0:1. Десет минути по-късно точен бе Афелай за крайното 0:2. По този начин немците се поздравиха победата и със заслужени три точки.

В друга среща от група "B" Олимпиакос победи като гост Монпелие с 1:2, като гърците стигнаха до успеха с обрат в края на срещата. Шарбоние бе точен за своя тим в 49-ата минута, но в 73-ата Торосидис изравни резултата. В добавеното време на срещата Митроглу се разписа за пълния обрат на гърците и донесе успеха на своя тим.