Прилепите спряха непобедимия БАТЕ (видео)

БАТЕ Борисов записа първо поражение в тазгодишното издание на Шампионската лига. След две победи над Лил и Байерн Мюнхен, скромният тим от Беларус не успя да се противопостави на Валенсия, който записа класически успех с 3:0 в Минск. Двубоят бе от група F, като и трите гола за "прилепите" реализира Роберто Солдадо.

Резултатът в мача бе открит едва в последната минута на първото полувреме. Марко Симич игра непозволено в наказателното поле срещу Солдадо и реферът не се поколеба да посочи бялата точка. Солдадо превърна дузпата в гол и по този начин даде аванс на своя тим.

Втората част започна с натиск на гостите и резултатът не закъсня. В 56-ата минута отново Солдадо реализира за 2:0, а в 69-ата минута той оформи своя хеттрик, с което сложи точка на спора в мача.