Гол в последната минута носи успех на Барса (видео)

Барселона постигна много труден успех у дома срещу Селтик. Каталунците се наложиха с 2:1 в среща от груповата фаза на Шампиосна лига. Двубоят започна с отлична ситуация за Барса, като още във 2-ата минута Алексис Санчес се озова очи в очи с вратаря Форстър, но стреля слабо. В 18-ата минута резултатът бе открит, но не от домакините. След центриране от свободен удар за Селтик, Самарас засече топката с глава, тя се отклони от Масчерано и влезе във вратата на каталунците за 0:1.

До края на първата част последваха пропуски на Шави и Меси, а голмайсторът Самарас се контузи и отстъпи мястото си на Форест. Все пак в последната минута на първото полувреме Барса стигна до равенство. Невероятна серия от подавания на играчите на Барселона през центъра завърши с удар на Иниеста, който попадна във вратата на гостите. След почивката Лео Меси на няколко пъти бе близо до гол, но Форстър се намеси отлично. В добавеното време на срещата Вийя бе много близо до победен гол, но ударът му срещна гредата. Все пак в 94-ата минута Жорди Алба реализира победния гол, а с асистенция се отчете Адриано.