Барса писа двойка на Бенфика

Барселона победи като гост Бенфика с 2:0 в среща от група G на Шампионската лига. Първата част мина изцяло под диктовката на каталунците, които имаха гол преднина преди почивката. Още в 6-ата минута Лео Меси проби в половината на домакините и с прострелно подаване намери Алексис, който прати топката във вратата на Бенфика - 0:1.

И при второто попадение Меси се отчете с асистенция. Този път аржентинецът намери добре Фабрегас, който в 56-ата минута оформи крайния резултат. В 88-ата минута Серхио Бускетс получи червен картон и гостите доиграха оставащите минути с човек по-малко. В добавеното време домакините имаха претенция и за дузпа, но такава не бе дадена и по този начин Барса запази преднината си и се поздрави с успеха.