Барса с труден успех над Спартак Москва, Селтик и Бенфика си поделиха по точка

Един от големите фаворити за спечелването на Шампионската лига – Барселона започна тазгодишната си кампания в Европа с доста трудна домакинска победа срещу отбора на Спартак Москва. Каталунците се наложиха с 3:2 над своя съперник в среща от група G на Шампионската лига. Успехът не дойде никак лесно за Барса, като испанците дори бяха догонващи в резултата.

След 15 минути игра Тейо откри резултата за Барселона, след като завърши хубава многоходова атака на домакините. В 29-ата минута Дани Алвеш си вкара автогол след като засече центриране на Емануел Еменике и прати топката във вратата на Валдес - 1:1. В 59-ата минута Спартак Москва изненадващо направи обрат на Барселона като гост. Ромуло реализира за московския тим след като бе изведен отлично от Айден МакГийди - 1:2.

Все пак каталунците стигнаха до успеха след две попадения на звездата си Лионел Меси. Аржентинецът изравни в 71-ата минута след асистенция на Тейо. Десет минути преди края Меси донесе победата на своя тим, като този път Алексис Санчес даде головия пас.

В друга среща от групата Селтик и Бенфика не успяха да се победят, завършвайки наравно 0:0. През първата част гостите бяха по-близо до гола, но пропуски направиха Едуардо Салвио, Родриго Морено, Гарай и Пабло Аймар. След почивката домакините започнаха да поглеждат по-често към вратата на своя съперник, но и те не успяха да реализират положенията си и така двата тима си поделиха по една точка.