Динамо Киев се разходи до Германия и се разправи с Борусия М (видео)

В първи бараж за влизане в групите на Шампионската лига Борусия Мьонхенгладбах допусна поражение и то у дома срещу отбора на Динамо Киев. Тимът от Украйна се наложи с 3:1, макар домакините да бяха по-активният отбор по време на мача. Немците дори поведоха в резултата. Това бе факт в В 12-ата минута, когато Ринг получи добър пас по диагонала от Хуан Аранго и с удар от наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на Ковал – 1:0.

В 28-ата минута Михалик отправи силен удар отдалече и след рикошет в капитана Дамс, топката попадна в мрежата – 1:1. В 36-ата минута Ярмоленко вкара втория гол за Динамо Киев при второто добро положение за Динамо.

След почивката играчите на Борусия опитаха да стигнат до равенството, но без резултат. Играчите на Динамо дори стигнаха до нов гол в 81-ата минута. Тогава, след центриране отдясно, Де Йонг си вкара автогол и оформи крайния резултат.