Копенхаген изненада Лил с минимална победа (видео)

Копенхаген взе минимална домакинска победа с 1:0 над Лил в първия плейоф на Шампионска лига. Двубоят бе интересен и предложи доста емоции на зрителите. В 15-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на Лил. Овиедо извърши нарушение срещу Калу в наказателното поле и последва 11-метров наказателтн удар. Зад топката застана Пайе, но вратарят на домакините - Виланд направи невероятно спасяване и по този начин предотврати откриване на резултата.

В 38-ата минута Копенхаген дори успя да стигне до попадение. Домакините изненадаха френския тим и поведе с гол на Сантин. Боланос напредна в половината на Лил и пусна пас към Ларс Якобсен, който прати топката директо към Сантин, а той с глава реализира единственото попадение в тази среща.