Живко Миланов и Васлуй отпадат, успех за тима на Дарко Тасевски (водео)

Васлуй не успя да се класира в груповата фаза на Шампионската лига, след като отпадна в третия квалификационен кръг от Фенербахче. В първия мач на турска земя Васлуй стигна до равенство - 1:1, но в Румъния загуби с 1:4 и по този начин напусна надпреварата.

Българският национал Живко Миланов бе титуляр за своя отбор и игра през целия мач, като записа в статистиката единствено жълт картон в 75-а минута. Чанер Еркин откри резултата за „фенерите“ в 12-ата минута, но само 2 минути по-късно Мариус Никулае изравни. В последните 20 минути гостите направиха своите решаващи удари чрез попадения на Дирк Каут и Муса Соу.

В турнира продължава друг бивш футболист на Левски – Дарко Тасевски. Македонският футболист бе титуляр за своя - Ирони Кирят Шмона, който завърши 2:2 като гост на Нефчи Баку и с общ резултат 6:2 се класира за плейофния кръг.