Ди Матео: В добра позиция сме за реванша

Изпълняващият временно длъжността мениджър на Челси Роберто Ди Матео коментира първата четвъртфинална среща от Шампионската лига с Бенфика. Както е известно, лондончани тактически надиграха своя противник и благодарение на попадението на Саломон Калу постигнаха заслужена победа с 1:0. Италианският специалист не пропусна да похвали домакините, но призна, че неговият отбор е по-добра позиция да продължи в следващия етап на Шампионската лига.

„Бенфика е добър отбор и има в състава си добри индивидуалисти. Ние играхме добре и тактически правилно в защита в един труден мач. В момента сме в по-добра позиция за реванша, но това е малко предимство, което трябва да развием на „Стамфорд Бридж", заяви на пресконференция след мача Ди Матео.

Италианецът също така обясни факта, че Лампард и Дрогба бяха на пейката.

„Имахме тежки игри, с голяма интензивност, а те двамата носят последствията от това. Знаехме, че Бенфика играе с високо темпо, още повече, че имаха ден повече за почивка от нас и затова решихме да поосвежим отбора", допълни временният наставник на „сините".