Раниери: Двубоят е отражение на целия сезон

Старши-треньорът на Интер Клаудио Раниери коментира срещата-реванш от осминафиналите на Шампионската лига срещу Олимпик Марсилия. Както е известно, „нерадзурите" победиха с 2:1 своя съперник, но този резултат се оказа недостатъчен за крайния успех и в следващата фаза на турнира продължи френският отбор. Италианският специалист се оправда с липсата на късмет и не реализиране на игровото преимущество в снощния мач.

„Двубоят е отражение на целия наш сезон. Както и в Марсилия, ние бяхме по-добрият отбор и имахме няколко положения за отбелязване на гол. За 180 минути игра позволихме да ни бъдат нанесени три удара в очертанията на вратата, но във футбола печели този, който вкарва голове. Моите комплименти за Олимпик. Това е футбол и ние сме длъжни да приемем поражението. Не може да покажем повече, отколкото в този мач. Започнахме добре, но след първите 20 минути дойдоха трудностите. Олимпик игра много добре на пас и тогава при нас не се получаваха свободни пространства за нападателите ни. После и Снайдер получи травма. Обидно е да изпаднем по този начин, защото дадохме всичко от себе си. Сега не ни остава нищо друго, освен да намерим нужната мотивация и да съкратим изоставането в Серия А", цитира Sky Italia думите на Раниери.