Дут: Обикновено гостите нямат шансове на Камп Ноу

Старши-треньорът на Байер Леверкузен Робин Дут коментира двубоят с Барселона на „БайАрена", който бе част от осминафиналите на Шампионската лига. Както е известно, носителят на европейската корона постигна комфортна победа с 3:1 и е на крачка от класиране за следващата фаза на турнира. Наставникът на „фармацевтите" обаче не смята да се предава.

„През първото полувреме ние се отбранявахме много добре, но се отнесохме към съперника си с прекалено голямо уважение. Не ни достигна движение. През второто полувреме играхме по-добре. В почивката казах на моите момчета да вземат инициативата и да участват в играта. Смятам, че през втората част създадохме много проблеми на Барселона. В продължение на 15 минути имахме превес и демонстрирахме футбол от високо качество. Що се отнася до срещата на „Камп Ноу", обикновено гостите нямат шансове там, но нищо не се знае. Всичко е възможно да се случи", заяви Дут за официалният сайт на УЕФА.