Бенфика оглави класирането в група С след победа над Базел

Бенфика оглави класирането в група С на Шампионската лига, побеждавайки с 2:0 като гост швейцарския Базел. От самото начало двата отбора се хвърлиха в истинска битка, а действията се пренасяха много бързо от едното наказателно поле до другото. По-агресивният отбор в началото бяха домакините, на което португалците отговориха с дълги пасове към Морено. В 20-та минута Бруно Сезар получи топката от Родриго Морено и от 13 метра я отправи успешно във вратата на домакините.

След гола Бенфика съсредоточи своите усилия в центъра на терена, а защитата заигра по-спокойно, което позволи на нападателите по-често да се задържат пред вратата на домакините. Гостите постепенно осъществиха пълен контрол върху мача, стараейки се да не допускат опасни положения пред наказателното си поле.

През второто полувреме в игра за гостите влезе нападателя Оскар Кордосо, а смяната се оказа ключова - само четири минути след появата си, резервата изненада от 30 метра стража на домакините, с което сложи точка на спора.