Де Бур: Изнесоха ни лекция по контратакуващ футбол

Старши-треньорът на Аякс Франк де Бур след загубата с 0:3 от Реал Мадрид в среща от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига остана доволен от играта на своите играчи, но призна, че отборът му е получил истинска лекция по контраатакуващ футбол. Наставникът на холандците изказа също така съжаление, че възпитаниците му не са успели да вкарат поне един гол, който според него е щял да бъде напълно заслужен.

„Изнесоха ни урок по контраатакуващ футбол. Контролирахме хода на играта, но също така предупредих играчите си, че Реал е много опасен до почивката. Трябваше да постъпим по-умно и да не допускаме втория гол. Както и да е, заслужихме си го. Но като цяло, отборът ми показа много добър футбол, което ми дава да гледам уверено напред. Показахме отлично владеене на топката, осъществихме контрол в средата на терена и изобщо, в началото на мача имахме инициативата. След това.... Понякога сме много наивни. Но главната ни цел беше да покажем добър футбол, което и направихме. Но точно тогава оставихме празни пространства за съперника, който не се поколеба да се възползва от тях. Още един път се убеждавам, че до почивката Реал е много опасен отбор", заяви след мача Ван де Бур.