Арсенал и Астън Вила с победи тази вечер (видео)

Арсенал се наложи над Шахтьор Донецк с минималното 1:0 в мача от 3-тия кръг на основната схема на Шампионската лига.

Единственият гол, реално бе автогол на Дмитро Ризник (29'). Опасен удар отправи Мартинели, а топката се отби в гредата. Стражът на Шахтьор - Ризник, не се бе позиционирал по най-добрия начин и коженото кълбо се отби в тялото му откъм задната част и после то се върна назад, за да се оплете в мрежата.

Арсенал имаше възможности за втори гол, с който съвсем да убие интригата. Тросар пропусна дузпа след почивката, но в крайна сметка това не се оказа фатално.

Другият английски представител тази вечер - Астън Вила също записа победа. Бирмингамци се наложиха с 2:0 над Болоня. Джон Макгин се разписа в 55-ата минута, а Джон Дуран добави още едно попадение, което падна 10 минути по-късно.