Барселона с грешна стъпка на старта на сезона в Шампионска лига

Перфектната до момента през сезона серия на Барселона приключи в първия мач на тима от основната фаза в Шампионската лига. Испанците загубиха с 1:2 при гостуването си на Монако, с което регистрираха първото си поражение през кампанията. Досега те имаха пет победи от пет срещи в Ла Лига.

Барселона остана с човек по-малко в 10-ата минута. Марк-Андре тер Стеген не подаде добре към Ерик Гарсия, който загуби топката от Такуми Минамино. След това Гарсия извърши нарушение срещу Минамино, който изскачаше сам срещу Тер Стеген. Съдията Алард Линдхут изгони с директен червен картон Ерик Гарсия.

Само пет минути по-късно Вандерсон намери с прекрасен диагонален пас Магнес Аклиуш отдясно в половината на Барселона. 22-годишният французин напредна, след което нахлу в наказателното поле на гостите между двама и стреля покрай Педри и Алехандро Балде, за да отбележи във вратата на Тер Стеген за 1:0.

Барселона успя да изравни резултата в 28-ата минута. Ламин Ямал се справи първо с Вандерсон, а след това финтира и Мохамед Салису, след което стреля от границата на наказателното поле на Монако и вкара топката във вратата на Филип Кьон.

20 минути преди края на мача домакините отново поведоха в резултата. Монегаските "хванаха“ на контраатака каталунците, като Вандерсон пусна дълъг извеждащ пас към резервата Джорж Иленикена, който бе изпуснат от защитата на гостите, след което навлезе в наказателното поле отляво и останал сам срещу Тер Стеген го разстреля в близкия му ъгъл за 2:1.