Късен гол носи победата на Атлетико над РБ Лайпциг

Атлетико Мадрид победи драматично РБ Лайпциг с 2:1 на " Сивитас Метрополитано“ в мач от първия кръг на Шампионска лига

Оюе с първата голова ситуация в мача Лайпциг излезе напред в резултата. При бърза контраатака в третата минута Бенямин Шешко пусна надясно към Лоис Опенда, който шутира, ударът бе блокиран, но Шешко успя да нанесе добавка с глава и да прати с лекота топката в мрежата - 0:1.

След половин час игра Маркос Йоренте се включи отдясно по нападението, след което предостави великолепно центриране към Антоан Гризман, той стреля от движение, топката тупна коварно и навести вратата на Петер Гулачи. Няколко минути преди този гол Кореа нацели и греда.

След почивката имаше положения и пред двете врати, но двубоят вървеше към равенство. Все пак -  в самия край Антоан Гризман пое топката в наказателното поле, излезе и от границата центрира с неудобния си десен крак към Хосе Мария Хименес, който надскочи по-ниския Давид Раум и с глава заби топката в мрежата за крайното 2:1.