Ливърпул с доста добър старт в Шампионска лига

Ливърпул се наложи с 3:1 като гост на Милан на "Сан Сиро" в може би най-очаквания двубой от първия ден на новия формат на Шампионска лига. "Мърсисайдци" стигнаха до успеха, въпреки че се нуждаеха от обрат.

Мачът започна олично за домакините, тъй като Кристиан Пулишич откри резултат още в третата минута, а асистенцията бе на Мората. Още до почивката обаче англичаните водеха в резултата, а точно бяха централните бранители на Ливърпул. Първо Ибрахима Конате изравни в 24-ата, а Вирджил ван Дайк направи пълен обрат в 41-ата.

Доминик Собослай покачи в 67-ата и реално сложи точка на спора. Трябва да се отбележи, че двубоят бе дебют за новите треньори - Пауло Фонсека и Арне Слот за отборите им в най-престижната клубна футболна надпреварата.