Арсенал и Байерн оставиха интригата за реванша (видео)

Арсенал и Байерн Мюнхен завършиха наравно при резултат 2:2 в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига. Двата тима очаквано направиха супер мач, като интригата ще е факт и за реванша.

Букайо Сака даде аванс на домакините с гол в 12-ата минута, но не след дълго Серж Гнабри изравни, а в 31-ата минута Хари Кейн беше точен от дузпа и изведе Байерн напред.

В 18-ата минута Байерн успя да изравни с първата си ситуация. Домакините допуснаха грешка при разиграването и около центъра Лерой Сане овладя топката. Той намери Леон Горецка с хубаво подаване, а халфът с хитър пас изведе Серж Гнабри. Офанзивният футболист успя да прати топката в мрежата.

След половин час игра обратът бе факт. Сане направи забележителен пробив и влезе в наказателното поле, където Вилиам Салиба го препъна, което значеше дузпа. Зад топката застана Хари и спокойно реализира 15-ия си гол във вратата на Арсенал.

След почивката също бе интересно. В 76-ата минута Габриел Жезус върна топката към връхлитащия Леандро Тросар, който с удар от движение в долния десен ъгъл направи резултата 2:2. Двамата се появиха на терена само няколко минути по-рано.