Супер мач с 6 гола и реми между Реал Мадрид и Манчестър Сити (видео)

Реал Мадрид и Манчестър Сити направиха истински трилър, който завърши при резултат 3:3 на "Сантиаго Бернабеу“. Това бе първи сблъсък между двата отбора от 1/4-финалната фаза на Шампионската лига.

Бернардо Силва откри от пряк свободен удар още във втората минута, като значителен принос за попадението имаше и Лунин, който се намеси лошо.

"Белия балет" изравни още в 12-ата минута. Едуардо Камавинга отправи удар от разстояние, топката рикошира в Рубен Диаш, което излъга вратаря Стефан Ортега и влетя във вратата му.

120 секунди по-късно падна втория гол за Реал. Винисиус пусна извеждащ пас към Родриго зад гърба на отбраната на Манчестър Сити. Родриго скъса Аканджи в спринта, след което прокара топката между краката му и я прати във вратата на Ортега.

След почивката паднаха останалите голове. Сити изравни в 66-ата минута. Бернардо Силва подаде към Джон Стоунс, който намери Фил Фодън, а той с много качествен удар от дъгата на наказателното поле на Реал Мадрид прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Андрий Лунин за 2:2.

Пет минути след това тимът на Гуардиола направи пълен обрат. Грийлиш пусна към Гвардиол, който напредна и от 22-метра нанесе страхотен удар към далечния ъгъл. Лунин не успя да достигне топката, което означава, че хърватинът реализира първия си гол с екипа на "гражданите" - 2:3.

10 минути преди края на мача Винисиус с чудесен пас намери Федерико Валверде, който бе оставен непокрит и със страхотен удар вкара топката в десния ъгъл на вратата на Ортега за 3-ти път. Този гол се оказа последен в мача, но интригата определено ще я има и в реванша.