Наполи се добра до реми в първия мач срещу Барса

Наполи и Барселона завършиха наравно при резултат 1:1 в първи 1/8-финален сблъсък от Шампионската лига.  Каталунците бяха по-активни през първата част, но така и не успяха да стигнат до гол. Те все пак поведоха с попадение на Роберт Левандовски след час игра. Тогава  Педри преодоля съперник непосредствено пред наказателното поле и прати топката към Левандовски, който намери как да шутира в коридор между други двама защитници на италианските шампиони и най-накрая преодоля иначе страхотно представящия се до този момент Мерет.

Четвърт час преди края на мача партенопеите се върнаха в двубоя. Андре-Франк Замбо Ангиса намери Виктор Осимен, който се справи с Иниго Мартинес, обърна се и матира Марк-Андре тер Стеген.

До края двата отбора не рискуваха много и оставиха развръзката за втория мач, който ще се състои на 12 март.