Висла - Сконто 2:0 и останалите срещи в ШЛ

Шампионът на Фарьорските острови ХБ за малко не поднесе изненадата срещу шведския Малмьо, след като в 70-та минута Бенджаминсен откри резултата за домакините и даде надежди за краен успех на малобройната публика дошла на „Гундадалур". Първият двубой между двата отбора завърши при 2:0 за Малмьо и играчите на ХБ продължиха да притискат своя съперник. Точно когато обаче всички очакваха второ попадение за отбора от Торхавн, Фигуиредо от гостите изравни резултата в 90-та минута, за да изпрати в крайна сметка своите в следващата фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

Тази вечер се изиграха и останалите срещи от 2-я квалификационен кръг от Шампионската лига. Виктория Пилзен не допусна изненада и след 4:0 като гост в първия мач срещу арменския Пюник, сега домакините от Чехия победиха с 5:1 и продължават в следващия етап на турнира.